България 02.07.2025 09:53 Снимка: ДНЕС+
Николай Василев: Бюджетът е много зле, държавата трябва да харчи по-малко
Бюджетът е много зле, тази година повече от последните. Държавата трябва да харчи по-малко, не трябва да има дефицити, а излишъци. Това заяви пред БТВ Николай Василев, бивш министър на икономиката.
"Държавният бюджет трябва да е с около 15 млрд. лв. по-малко", допълни експертът.
"Лавината" с бюджета ще дойде през декември. Ако не се смени курсът на космическия кораб, вървим не към 3% дефицит, а към 5-6%, допълни той.
Ако кабинетът "Желязков" иска да продължава да трупа дългове, ще стане като правителството на "Виденов"
Политиците избират в бюджета последните години да няма никаква реформи, разкри финансовият експерт.
Според него вдигането на данъците за бизнеса ще влоши ситуацията, разкри той.
И заяви, че според него в държава, в която няма война, не може да се говори за спекула при бъдещото въвеждане на еврото.
Според него ИТН са най-фискално отговорната партия на фона на всички, които харчат. За мен обаче медиците са сред приоритетните за увеличаване на доходите. Тошко уважава лекарите и не е искал това да каже. Сигурен съм, че не го е мислил така, коментира той по повод изказването на Тошко Йорданов за младите лекари.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци