България 18.02.2026 18:05 Снимка: ДНЕС+
Николай Денков: Има защо Андрей Янкулов да бъде в служебния кабинет
Като човек съставял кабинет, знам, че не е лесно да се направи балансиран кабинет с компетентни хора. Андрей Гюров това се е опитал да направи, дано да е успял. Почти всички познавам, с голяма част от тях съм работил, но не е моя работа да оценявам добър ли е или лош. Това заяви Николай Денков от „Продължаваме промяната“ и депутат от ПП-ДБ пред журналисти в парламента, след като бе представен състава на бъдещия служебен кабинет.
Денков отхвърли обвиненията, че се планира бъдеща "шарена коалиция":
„Няма нищо вярно в това”, отсече той.
Николай Денков припомни, че посоченият за служебен вицепремиер и министър на правосъдието Андрей Янкулов вече е бил заместник-министър и във вътрешните работи, и в правосъдието.
„Успя да извади доста неща на бял свят – с холдинга около енергийните босове и с осемте джуджета. Така че има защо да бъде там”, каза Денков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:27 Полша издаде европейска заповед за арест на бивш зам.-министър, укрил се в Унгария
- 19:20 Полицията на Капитолия арестува младеж, тичал въоръжен към сградата на Конгреса
- 19:12 Алиансът на Сара Вагенкнехт внесе иск в Конституционния съд срещу резултата от изборите през 2025 г.
- 19:05 Росен Карадимов, КЗК: Ще следим търговията с плодове и зеленчуци в секторния анализ на храни
- 18:57 Прокурорската колегия на ВСС избра единодушно Емилия Русинова за градски прокурор на София
- 18:50 Борислав Цеков: Не служебно, а "Петроханско" правителство на замитането и "ала-бала" с машините
- 18:42 Мика Зайкова: Задачата на служебния премиер е да прави честни избори, а не бюджет
- 18:35 Георги Марков: Кабинетът "Гюров" е антиТРЪМП! Сорос взе властта в България