България 08.04.2024 10:46 Снимка: ДНЕС+
Непоносима миризма: Мазета в блок в Перник се пълнят с фекални води
Обитателите на голям жилищен блок в Перник живеят в непоносима миризма и са с отрязан достъп до мазетата си. Заради проблем с отпадните води не може да бъде спряно парното и хората се греят по неволя. От „Топлофикация” не могат да стигнат до крана заради наводнението. Потърпевшите се опасяват за здравето на децата си, които са най-уязвими.
„Пълно е с фекални води от много време. След стотици сигнали към ВиК няма промяна. Не може повече да живеем така. Има и огромни плъхове”, споделя един от живущите в сградата.
От Община Перник са категорични, че ще направят всичко възможно да решат проблема, а от дружеството по водоснабдяване и канализация обещаха днес отново да изпратят техен представител на мястото.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:05 САЩ, Калифорния: Двама души бяха убити при стрелба в библиотека
- 14:03 Ливан и Израел започват нов кръг преговори във Вашингтон
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"