.jpg)
България 30.11.2024 12:40 Снимка: ДНЕС+
Настимир Ананиев съветва ПП и ДБ да се разделят
Бившият депутат от ПП-ДБ и основател на партия "Волт" Настимир Ананиев смята, че обединяването на двете формации "Продължаваме промяната" и "Демократична България" създава напрежение заради потенциални разминавания в приоритетите им, затова и отделна поява на изборите би донесла повече гласове за демократичната общност. Всяка от формациите има своята идентичност и електорална подкрепа и въпросът е дали е разумно формациите ПП и ДБ да продължават съвместно.
Ананиев смята, че ДБ проявява склонност към сближаване с ГЕРБ, което също буди въпроси относно устойчивостта на съюза между тях и ПП.
Бившият депутат критикува ДБ за поведението им след обявеното изключване на Даниел Лорер и Явор Божанков от парламентарната група. Той изрази недоволство от това, че ДБ са обявили предварително, че няма да подкрепят подобни мерки, което подкопава лидерството на ПП. Ананиев отбеляза, че не е било колегиално ДБ да излязат с подобна позиция, докато въпросът все още е бил предмет на вътрешни дискусии.
Той подчерта, че като водачи на листи Лорер и Божанков са част от партийния екип и би следвало да се съобразяват с решенията на ръководството. Според Ананиев, тяхната отговорност към групата е по-голяма именно заради ролята, която им е била поверена.
В контекста на вътрешните разногласия, Ананиев посочи, че подобни проблеми не са новост и даде пример с отношението към Бойко Рашков, когато не е била изискана оставка. Такива проблеми подкопават стабилността на формацията.
Иначе мнението на Настимир Ананиев е като това на "Продължаваме промяната", че работата на Народното събрание трябва да се отпуши.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10146 |
![]() |
1 | 2.25664 |
![]() |
10 | 3.85059 |
![]() |
100 | 4.15961 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 19:30 Гърция иска парламентарно разследване на измамите с европейски субсидии
- 19:22 Села в Северозападна България минават на воден режим
- 19:15 Над 110 хиляди арестувани в Турция след опита за преврат през 2016 г.
- 19:07 В Германия съдят лекар, умъртвил 15 пациенти със смъртоносни инжекции
- 18:57 След протеста: Вдигат с до 20% заплатите на служителите в държавните ловни и горски стопанства
- 18:50 Фридрих Мерц планира да ореже помощите за безработни в Германия
- 18:42 Повече от половината българи не могат да си позволят едноседмична ваканция
- 18:34 Зеленски обяви мащабна трансформация в правителството! Юлия Свириденко е новият премиер