България 05.02.2025 08:33 Снимка: ДНЕС+
Народното събрание съди петима ексдепутати, не си платили сметките във ведомствените жилища
5 дела са образувани в Районен съд – Хасково срещу бивши депутати - длъжници на държавата.
Става дума за частни граждански дела, които са образувани в периода от януари 2024 г. до януари 2025 г. по внесени от Народното събрание на Република България заявления за издаване на заповед за изпълнение срещу народни представители с изтекъл мандат – от 39-ти до 43-ти парламент.
Претендират се дължими обезщетения за ползване на предоставено ведомствено жилище, консумативни разходи за временно ползване на жилище от мандатния фонд на Народното събрание. Претендираните дължими суми са от 77,05 лева до 431,45 лева.
2 от производствата са решени, 1 е прекратено, вероятно заради пренасочване в друг съд по подсъдност, а другите 2 са оставени за разглеждане от съответния съдия-докладчик.
Въпросните казуси се разглеждат в закрито съдебно заседание в 3-дневен срок от образуването им. Съдът се произнася с издаване на заповед за изпълнение по съответния ред или с разпореждане за отказ за издаване на заповед. Поради съображения за етичност, имената на ексдепутатите бяха спестени, пише БГНЕС.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява
- 14:53 Неврохирурзи и последно поколение робот в "Пирогов" спасиха бременна и плода ѝ след катастрофа
- 14:50 Двама от групата "Калашниците" остават зад решетките
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград
- 14:42 Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без договори
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване