България 20.12.2020 17:43 Снимка: ДНЕС+
Намалява броят на хоспитализираните пациенти в COVID отделенията на столичните лечебни заведения
„За трети ден броят на хоспитализираните пациенти в COVID отделенията на столичните лечебни заведения е под 2000 души“. Това съобщи зам.-кметът на Столичната община по направление „Финанси и здравеопазване” Дончо Барбалов на Фейсбук страницата си. Той се позовава на Eдинния информационен портал за коронавирус. „Тази сутрин настанените в болница с covid-19 са общо 1955, от които в интензивни отделения са 256 души. Най-малко хоспитализирани заради коронавирус в София през последната седмица е имало в петък - 1900 пациенти, от които 238 са били в тежко състояние. Според единния информационен портал https://coronavirus.bg/bg/news/1020 през последното денонощие в страната са потвърдени общо 1002 нови случая на коронавирус, от които в София са 174 . Направените PCR тестове са общо 4213, което означава, че положителните проби са 23%.“, пише Барбалов. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник
- 18:23 Василев: Това е бюджет на мързел, страх и некадърност. Управляващите да го хвърлят и да се гръмнат!