България 14.07.2021 09:12 Снимка: ДНЕС+
МОН разработва мерки за следваща вълна от COVID-19
От Министерството на образованието и науката разработват указания и мерки, за да е подготвена системата за следваща вълна на пандемията и да започне безпроблемно новата учебна година, съобщи "24 часа".
Част от мерките е информационната кампания съвместно с Регионалните управления на образованието за ваксиниране на учителите и на заетите в детските градини. Това каза заместник-министърът на образованието и науката Евгения Пеева по време на Кръгла маса на министрите в рамките на Световната среща за образование.
По думите й трябва да подготвим образователната система за следваща вълна на пандемията.
Срещата е била организирана от ЮНЕСКО и е събрала онлайн представители на над 50 държави и организации по света, които са дискутирали негативното влияние на COVID кризата върху образованието по целия свят./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!