България 01.02.2025 15:48 Снимка: ДНЕС+
Медицински надзор подхваща казусите на пациенти с усложнения след поставяне на ботокс
Изпълнителна агенция ,,Медицински надзор"" започва проверка на случаите на пациенти, приети в в УМБАЛСМ ,,Н.И.Пирогов"" с усложнения след поставяне на ботокс. Това съобщиха от агенцията.
Проверката е разпоредена от изпълнителния директор на ИА "Медицински надзор" Иванка Динева.
След края на проверката обществеността и министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов ще бъдат запознати с резултатите.
Припомняме, че от началото на годините две жени бяха приети в "Пирогов" със симптоми на ботулизъм. 30-годишна жена в тежко състояние бе спасена от медиците в лечебното заведние. В болницата за лечение остава още една дама с по-леки симптоми.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
- 08:58 Бивш министър в кабинета на Педро Санчес бе осъден на 24 години затвор за корупция
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.