България 27.10.2021 15:30 Снимка: ДНЕС+
КС ще разгледа искането на Гешев за активите на Бюрото по защита
Конституционният съд допусна за разглеждане по същество искането на главния прокурор Иван Гешев за установяване на противоконституционност на текст от преходните и заключителни разпоредби към Закона за изменение и допълнение на Закона за защита на лица, застрашени във връзка с наказателно производство.
Припомняме, обвинител №1 внесе искането си на 13 октомври. В него той посочва, че атакуваният текст е противоречи на Конституцията. Става дума за промените в закона, според които Министерският съвет организира стопанисването на държавното имущество и принципа за разделението на властите, тъй като се нарушава балансът във взаимоотношенията между висшите държавни органи в страната.
Гешев заявява и че Народното събрание на практика е задължило Министерския съвет да отнеме имоти - публична и частна държавна собственост, дадени за безвъзмездно управление на прокуратурата и ползвани от Бюрото по защита при главния прокурор, и да ги предостави на Министерството на правосъдието./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 01:25 Хороскоп за неделя, 21 декември 2025 г.
- 19:34 Васил Терзиев посрещна украински деца коледарчета в Столична община
- 19:22 ПП се оправдава за директора на 138-о училище: Не е член на „Продължаваме Промяната“
- 19:11 Ген. Безверхни: „Клането в Буча“ беше инсценирано за англоезичната публика
- 18:59 Чорбанов припомни унизителен момент: Ген. Атанасов се молеше на Борисов да не разваля сглобката
- 18:47 Водещите на „Тази сутрин“ са безпристрастни журналисти, колкото аз съм безпристрастен анализатор
- 18:36 Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ
- 18:24 Защо Мария Цънцарова настъпи мотиката?