България 18.08.2021 19:10 Снимка: ДНЕС+
Кацаров и екипът му обсъждат допълнителни мерки срещу COVID-19
Министър д-р Стойчо Кацаров и екипът му са обсъдили с вирусолози, епидемиолози и инфекционисти актуалната епидемична обстановка в страната и необходимостта от въвеждането на противоепидемични мерки, предвид увеличаващия се брой заразени с коронавирусната инфекция.
Срещата се е провела днес в Министерство на здравеопазването.
Сред предложенията на специалистите за въвеждане на противоепидемични мерки са били ограничаване посещенията в нощните заведения, участието в обществени прояви и групови събирания.
Отчетен беше и рискът за повишаване нивата на заболяемостта след началото на учебната година, ако учениците и студентите се обучават в присъствена форма.
"Всяко мнение и предложение, което споделите, е важно за вземането на най-правилното решение относно въвеждането на противоепидемични мерки", е обяснил министърът на здравеопазването. В прессъобщението не се посочват кои допълнителни мерки е склонен да вземе като решение здравният министър.
"Ефективното управление на епидемията ще зависи от спазването на въведените противоепидемични мерки и от контрола по тяхното прилагане, в това число от засиления контрол по отношение на пристигащите от чужбина лица", е посочил директорът на НЦЗПБ проф. Ива Христова.
В рамките на срещата са били представени данни за 14-дневната заболяемост, смъртността, хоспитализираните пациенти с COVID-19 и др. Изнесена е била информация за броя направени PCR и антигенни тестове от началото на епидемията до 31 юли тази година
В изготвен от Националния център по заразни и паразитни болести доклад се казва, че най-засегнати от новата вълна като численост ще бъдат младите и неваксинираните хора, но по-тежко се очаква заболяването да протича при възрастните и хронично болните граждани./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:20 Марко Рубио: Планът на САЩ за Венецуела е - стабилизация, възстановяване и преход
- 10:12 КЗП и НАП тръгват на проверки в зимните курорти
- 10:12 АПИ: Шофьорите да тръгват подготвени за зима. В Северна България и планините дъждът преминава в сняг
- 10:05 Променят ли се лихвите по кредити и депозити?
- 09:56 "Спаси София":Обявената от кмета Терзиев "битка с мафията на боклука" приключи с нейния триумф
- 09:48 МФ: Периодът на двойно обращение на левове и евро изтича на 31 януари и няма да се удължава
- 09:40 КНСБ обяви нови протести: Държавата е в „свободно падане“ без нов бюджет
- 09:32 Рекордна безработица в Германия, достигна най-високото ниво от 12 години насам