България 31.01.2025 12:53 Снимка: ДНЕС+
Карлово и Сопот обявиха грипна ваканция
6 и 7 февруари са обявени за неучебни дни в общо осем общини в областта
Кметовете на Карлово Емил Кабаиванов и на Сопот Станислав Стоенчев обявиха 6 и 7 февруари за неучебни дни за всички училища на територията на двете общини, съобщиха от общинските администрации.
Решенията имат за цел ограничаване разпространението на грип и остри респираторни заболявания и грижа за здравето на учениците и преподавателите, предаде БТА.
Областният кризисен щаб обяви грипна епидемия от 22 януари на територията на Пловдивска област, а учениците от областта преминаха на дистанционно обучение от 29 февруари до 4 февруари. 5 февруари е обявен от образователното министерство за междусрочната ваканция и след обявяването на 6 и 7 февруари за неучени дни от кметовете на общини, учениците ще почиват общо пет дни заедно с уикенда.
Преди дни от Регионалната здравна инспекция РЗИ изнесоха данни, че към онзи момент заболелите в Пловдивско ученици са около 20%, а болните учители са 8 на сто.
6 и 7 февруари са обявени за неучени дни още от кметовете на Пловдив, "Марица", "Родопи" , Хисаря, Калояново и Първомай
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:10 Новата ера след Ozempic в лечението на диабета и затлъстяването
- 08:59 Иран зрелищно унищожи петролен танкер в Ормузкия проток (ВИДЕО)
- 08:48 Путин: За кризата в отношенията с Русия са виновни предишното ръководство на САЩ и страните от ЕС
- 08:38 МВнР предупреди: Червен код за опасност от бурен вятър и дъждове има в Хърватия
- 08:29 Техеран: Израел и САЩ удариха ядрен реактор и завод за уранова руда
- 21:38 Хороскоп за събота, 28 март 2026 г.
- 19:36 СГС остави без уважение искането за предсрочно освобождаване на Брендо
- 19:29 1 милион войници! Иран мобилизира огромна армия, за да отблъсне наземната офанзива на САЩ