България 28.01.2025 11:12 Снимка: ДНЕС+
Карадимов вижда държавническо мислене в кабинета „Желязков“
Управлението на взаимоизключващи се партии е признак на държавничество. Самият факт, че бе съставена управляващата коалиция, показва, че добрите намерения са повече, отколкото партийните интереси. Това заяви бившият служебен министър на иновациите и растежа Росен Карадимов пред bTV.
По думите му основното изкуство в политиката е да се създават правила. Когато след едно служебно правителство няма парламентарно мнозинство, то няма как да създаде правила. И двете служебни правителства на Димитър Главчев оставиха държавата стабилна, но това не е политика, коментира Карадимов.
Според Росен Карадимов ГЕРБ и БСП са проявили държавническо мислене, след като съставиха редовно правителство. Той смята, че голямото предизвикателство пред редовното правителство е приемането на бюджета за 2025 година. Еврозоната като приоритет ще покаже доколко е стабилно правителството, посочи още Росен Карадимов.
Той бе категоричен, че никога в подготовката на заседанията на Министерския съвет под ръководството на Димитър Главчев не е ставало въпрос за разпределение квотите на областните управители.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:07 Хороскоп за сряда, 6 май 2026 г.
- 19:28 "Емирейтс" планира първите в света самостоятелни бани в първа класа
- 19:22 На Гергьовден ще е слънчево, следобед с краткотрайни валежи и гръмотевици
- 19:15 Финансисти: Състоянието на икономиката не е много оптимистично
- 19:07 Фондацията на Сорос раздава „хуманитарна помощ“ с брошури за гей бракове сред украинските войници
- 19:00 Борисов на среща с посланиците на ЕС: ГЕРБ ще води конструктивен политически диалог с партиите в НС
- 18:53 Разузнавателен дрон на плаж край Бяла изхвърли морето
- 18:45 НАП събира данък върху платена еротика