Кадиев: По сметките на БЕХ има 2.29 млрд. лв. и Василев държи да ги вземе. Всичко това е беззаконие

България 04.07.2023 17:41 Снимка: ДНЕС+

Кадиев: По сметките на БЕХ има 2.29 млрд. лв. и Василев държи да ги вземе. Всичко това е беззаконие

От Фейсбук профила на лидера на „Нормална държава“ Георги Кадиев

Асен Василев забърква огромна каша с искането си БЕХ да "преосмисли" преоценките си на вземания и държавата да вземе по-голям дивидент.

В петък БЕХ публикува в Търговския регистър годишния си финансов отчет, заверен от одитора.

На приложената снимка ясно се вижда обезценката от 1.136 млрд.лв. Голямата част, 694 млн.лв., са вземания от Булгаргаз, които пък имат вземания от Топлофикация-София. Кога ще ги съберат? Никога.

Сега БЕХ ще трябва да прави нов отчет и да си "признае" грешката, че е обезценил неправилно над 1.1 млрд.лв.

После одиторите ще се чудят как да се измъкнат без репутационни щети. Защото и те ще трябва да обясняват защо са проспали "грешна" обезценка за над 1 млрд.лв.

И това, защото по сметките на БЕХ има 2.29 млрд.лв. налични средства и Василев държи да ги вземе.

Всичко това е беззаконие.

И после говорим за "изсветляване" на икономиката?

Икономика, в която всичко е политика, няма как да бъде изсветлена.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355