България 27.03.2024 12:46 Снимка: ДНЕС+
Изгонените от "Възраждане" депутатити и съветници в СОС заявиха нов политически проект
Ние независимите народни представители и четирима от общинските съветници решихме да започнем работата по нова политическа организация, съобщи независимият депутат Николай Дренчев пред журналисти в Народното събрание. По думите му се очакват нови избори и те да не променят съществено конфигурацията в парламента. На България е нужна нова политическа организация, нова алтернатива, посочи той.
Това, което виждаме е необходимостта от една нова патриотична формация, която обаче е с човешко лице, добави той и уточни, че най-вероятно ще се явят на първите избори, които предстоят, но те не са съществени и важни за тях. Основният фокус е да създадем организацията, да я структурираме, да съберем хората, добави той, цитиран от БТА.
Към момента участниците в проекта са четирима независими общински съветници - Красимир Гълъбов, Венци Стойчев, Васил Драганов и Севделина Петрова, както и трима независими народни представители - Иво Русчев, Александър Арангелов и Николай Дренчев.
Припомняме, че през февруари след избора на председател на Столичния общински съвет четирима общинските съветници бяха изключени от „Възраждане“. След това парламентарната група на „Възраждане“ изключи и трима депутати, защото от софийската организация на партията поискаха политическа отговорност от народните представители, които са номинирали тези представители в листата за общински съветници в София.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:06 Хороскоп за събота, 25 юли 2026 г.
- 19:36 Техеран: Намерението на Тръмп да използва замразени ирански активи създава много опасен прецедент
- 19:28 Виктор Блъсков: ВКС заобиколи Конституцията и отвори пътя за смяна на пола в документите
- 19:21 Анди Бърнам намали сметките за ток на англичаните
- 19:13 ФИФА дава 870 милиона долара на отборите от Световното
- 19:05 Хванаха австралийска звезда от Мондиала да шофира след употреба на кокаин
- 18:58 ПП искат Йотова да наложи вето на Бюджет 2026, било "погром над бизнеса, подарък за олигархията"
- 18:51 Трима директори на румънски оръжейни заводи задържани за подкупи