България 14.06.2022 18:49 Снимка: ДНЕС+
ИТН: Още наши депутати са убеждавани да напуснат парламентарната група
От партия „Има такъв народ“ заявиха, че на още техни депутати е предлагано да напуснат групата и да продължат да подкрепят управляващата коалиция, съобщава БНР. Според депутата Станислав Балабанов след обявеното вчера решение на петима депутати да се отцепят, още поне петима били убеждавани от премиера Кирил Петков да направят това:
„Министър-председателят продължава да звъни, да се моли, да предлага, да заплашва“, обясни той.
„На повече от 5 човека се е обаждал“, каза Балабанов в отговор на въпрос и добави: „Споделят, оплакват се, но заявяват категоричната позиция, че ще останат част от нашата парламентарна група“.
По-рано днес премиерът Кирил Петков заяви, че са необходими още седем депутати, за да бъде осигурено ново мнозинство в парламента.
Преди около час областният управител на Плевен, който е от ИТН обяви, че е бил помолен да заеме позиция в „полза на управлението“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:01 Хороскоп за понеделник, 19 януари 2026 г.
- 19:34 Платиха с фалшива банкнота от 100 евро на доставчик на пица в Монтана
- 19:23 Съдът остави в ареста помагач в грабеж на 24 542 евро в Кюстендил
- 19:13 Медведев: Абсурдните прогнози се сбъдват - САЩ се готвят да атакуват Гренландия, ЕС ще бъде наказан
- 19:02 15-те германски войници се изтеглиха тайно от Гренландия
- 18:50 Д-р Снежа Бахарова: Вече имаме млади мъже на 30 години с инфаркт
- 18:39 Киселова: Парламентарните и президентските избори трябва да са по позната технология
- 18:27 Франция иска ЕС да използва "търговска базука", ако САЩ наложат "гренландски" мита