България 19.03.2026 17:39 Снимка: ДНЕС+
Гюров към Рюте: Оставаме твърдо със съюзниците в НАТО
Руското военно нападение срещу Украйна постави под въпрос основите на международния ред и международното право и създава заплаха за евро-атлантическата сигурност, каза служебният премиер Андрей Гюров при срещата си с генералния секретар на НАТО Марк Рюте в централата на алианса в Брюксел.
Виждаме нарастване на хибридните заплахи, дезинформация, опити за подкопаване на демократичните институции на ЕС. За нас това са истински предизвикателства на нашия праг, регионът на Черно море е много важен – то беше коридор за свързване и търговия, а сега е арена на геополитическа конфронтация, посочи Гюров, цитиран от БТА.
Искам да уверя, че България остава твърдо посветена на НАТО. Дори като служебно правителство, нашата роля е да поддържаме посоката, да продължим изцяло да се придържаме към решенията на алианса и да допринасяме за общата отбрана. България остава твърдо със съюзниците, каза премиерът.
Рюте изрази благодарност за приноса на България. Когато става дума за разходите за отбрана, за подкрепата за Украйна – винаги съществена, за защитата на Източния фланг, региона на Черно море – винаги можем да разчитаме на Вас, добави той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:58 Вижте в какво инвестира парите си Доналд Тръмп
- 18:50 България е сред страните в ЕС с най-чисти води за къпане
- 18:43 България остава втора в ЕС по ръст на почасовите заплати
- 18:35 Рубио и Хегсет заплашени с уволнение заради Иран
- 18:28 Защо зелените не защитиха защитената територия Баба Алино?
- 18:20 Кремъл уличи в лъжа Зеленски: Няма официална покана към Путин да присъства на срещата на Г-7
- 18:13 Продават първото издание на "Брулени хълмове" в Лондон
- 18:05 ФИФА заплаши със съд магазин за канабис в Торонто