Главният здравен инспектор: Не истерясвайте заради грипа!

България 20.01.2014 08:54

Има повишена заболеваемост от грип почти навсякъде в страната. Не трябва обаче да се изпада в истерии. Така националният здравен инспектор д-р Ангел Кунчев се опита да успокои хората преди наближаващото обявяване на грипна епидемия.
„Четох, че съм бил казал безумни неща като това, че алкохолът помага и да не се използват ваксини. Няма такова нещо, поясни той. Ако сме болни от грип, желанието да не останем вкъщи и да не вземем болнични, утежнява положението“, уточни той в сутрешния блок на БНТ.

„Грипът не е обикновена настинка, засяга сериозно организма и изисква по-сериозно лечение“, каза д-р Кунчев. Обобщени данни за болните от грип в цялата страна ще има утре, съобщи още главният здравен инспектор. /blitz.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355