България 09.02.2024 15:30 Снимка: ДНЕС+
Габриел: След получен сигнал, комисия проверява дейността на Генералното ни консулство в Битоля
На 21 януари 2024г. по електронната поща на МВнР е получен сигнал с твърдения за допуснати от Генералното консулство в Битоля нарушения по процедурата за предоставяне на българско гражданство.
Това заяви вицепремиерът и външен министър Мария Габриел от парламентарната трибуна, предаде репортер на БГНЕС
Още на 22-ри и 23-ти с писма беше изискана информация и документи от компетентните структурни звена на МВнР, Изпълнителната агенция за българите в чужбина, Генерално консулство Битоля, както и от дирекция “Българско гражданство” в Министерство на правосъдието.
С моя заповед от 2 февруари 2024г. е определена комисия от инспекторат, която да осъществи извънпланови тематични проверка на дейността на Генерално консулство Битоля. В момента от 6 до 9 февруари комисията е командирована в Генерално консулство Битоля, за да се запознае на място с дейността на представителството, да събере информация за евентуални нарушения във връзка с процедурата за придобиване на гражданство, да изготви анализ и да подготви предложения за отстраняване на всички констатирани слабости”, добави Габриел.
Тя уточни, че на база на събраните данни и информация ще бъде изготвен доклад като крайният срок за това е 5 март 2024г.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 21 февруари 2026 г.
- 19:35 "Фигаро": На фронта в Донбас украинците водят дантевска битка за оцеляване срещу руската ламя
- 19:27 "Ростех": ТОС-2 изгаря всичко по пътя си – новото оръжие се превръща в кошмар за противника
- 19:21 Историкът Рой Медведев, биографът на Путин, почина на 100 години
- 19:13 Испания поиска ЕС да вдигне санкциите, наложени на временния президент на Венецуела Делси Родригес
- 19:05 Германският канцлер Мерц се кандидатира за преизбиране като лидер на Християндемократическия съюз
- 18:57 Въздушен двубой над Жълто море: F-16 на САЩ се доближиха опасно до китайски изтребители
- 18:50 Предлагат на жертвите на Епстийн извънсъдебно споразумение за 25 млн. долара