България 12.10.2021 20:00 Снимка: ДНЕС+
Доц. Гломб: Плаши ме ниският процент на ваксинирани у нас
"Не бива да оставяме вируса на COVID-19 да циркулира безпрепятствено между хората", заяви вирусологът
Все повече райони в тъмночервено. Почти 3500 нови случая на коронавирус за последното денонощие. Почти 85 процента от пациентите са неваксинирани. Починали са 157 души. В болниците новопостъпилите са 907. Общо хоспитализираните са 5 505, от които 472 са в интензивни отделения.
Дали поредната вълна достигна своя пик, има ли нужда от нови мерки и кога да очакваме затишие?
"Още не сме в пик на Делта вълната, покачването е бавно и постепенно. Много ме плаши ниският процент на ваксинирани у нас ", това каза в предаването "Социална мрежа" по NOVA NEWS вирусологът доц. д-р Любомира Николаева-Гломб.
Според нея няма да се върнем към нормалния си начин на живот без ваксинация.
Специалистът каза още, че ние осигуряваме безсмъртие на вируса, когато не се ваксинираме и не спазваме мерките.
Доц. Гломб заяви, че след преболедуване имаме гарантирано предпазване поне 2-3 години, но не бива да се разчита на това, защото се натрупват достатъчно мутации, които могат да заразяят отново.
Тя бе категорична, че не бива да се позволява вирусът да циркулира безпрепятствено между хората.
За нея дори е задължително трета доза да се постави на хора със слаба или компрометирана имунна система./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.2281 |
RON
|
10 | 3.84612 |
TRY
|
100 | 4.0031 |
USD
|
1 | 1.69029 |
Последни новини
- 21:37 Хороскоп за сряда, 12 ноември 2025 г.
- 19:36 КС образува две дела срещу промените в законите за СРС и за Държавна агенция "Разузнаване"
- 19:28 Небензя: Западът започна да разбира, че не може да победи Русия чрез Украйна
- 19:21 Шефът на "Ферари" към Хамилтън: Концентрирай се върху карането, не в интервютата
- 19:14 Британски спецчасти тренират да превземат нефтени платформи край бреговете на Русия
- 19:07 Робот лекува инсулт от 6400 км разстояние
- 19:02 Бившият крал на Испания Хуан Карлос призна за убийството на брат си
- 18:58 The Telegraph: Газовата гангрена, разпространена през Първата световна война, се завърна в Украйна