България 20.08.2021 17:48 Снимка: ДНЕС+
Домусчиев с остро срещу Прокопиев: Лъжи и внушения, които този олигархичен кръг хвърля срещу нас
"Днес с недоумение прочетох в "сериозното" издание на олигарха Прокопиев как с брат ми стоим зад някакви строителни фирми, дълбачки и далавери за милиони ("далавера" е бизнес или сделка, в които Прокопиев не участва!). Това са поредните лъжи и внушения, които този олигархичен кръг хвърля срещу нас. Чрез своите медии, НПО и политически креатури (самият Борисов потвърди, че през годините Прокопиев винаги е имал свои министри и назначения) този кръг постоянно тормози нормалния бизнес в страната". Това се казва във Фейсбук позиция от профила на бизнесмена Кирил Домусчиев.
Публикуваме я без редакторска намеса:
"Всеки, който ни познава, знае, че нашата група е индустриална и не се занимава със строителство, пътища, дълбачки ...
Ние ежегодно инвестираме стотици милиони в заводи и техните разширения. Експортът е нашия приоритет!
Четейки списваното от Прокопиев издание излиза, че всяка от стотиците малки и големи строителни фирми работещи по нашите нови заводи, стадион, спортни бази и по пристанището в Бургас, е свързана с нас и ние сме отговорни за всякакви техни публични обекти и договори?!?
Съшито с бели конци, но казано няколко пъти и повторено от всички придворни на Прокопиев медии, става истина...
Много пъти съм премълчавал, четейки клеветите по наш адрес, но това време свърши. Хората трябва да знаят истината. Ние не участваме в обществени поръчки за строителство, нямаме строителни фирми и удълбаването на канала във Варна ще повлияе негативно на Пристанище Бургас, защото част от големите кораби ще отидат в частните и държавни терминали във Варна.
От години молим ДППИ (те събират тонажните такси и поддръжката е техен ангажимент) да бъде удълбочена и изчистена и акваторията на пристанището в Бургас, но без успех. Това Прокопиев не го отчита и не го казва! Защо? За да може клеветата и лъжата да станат истина!
Приятели,
това няма да е последната клевета! И това не бива да ви учудва. Много нечистоплътни хора ще продължат да си правят рейтинг на наш гръб и на постигнатото от нас в бизнеса.
P.S. И все пак да завърша с нещо хубаво и истинско! Днес получихме от корабостроителницата първия от ново поръчаните 8 лейкъра (общо новата инвестиция е за над 200 милиона долара). Бълкерът "Ком" е 32150 тона и е супер модерен и екологичен.
Успешно плаване на нашите моряци!"
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София