България 14.04.2025 17:37 Снимка: ДНЕС+
Детските градини в София няма да затварят през лятото
Детските градини в София ще работят цяло лято, съобщава bTV.
От Столичната община са напомнили на районните кметове, че няма законно основание детските заведения да затварят изцяло през летните месеци.
Целта е да се сложи край на практиката някоя градини да затварят изцяло през юни, юли и август и да работят само "дежурни" градини със сборни групи.
От общинската дирекция "Образование" припомнят на районните кметове, че съгласно Закона за предучилищното и училищното образование и Наредба №5 от 2016 г., учебната година за предучилищното образование е с продължителност 12 месеца и включва учебно и неучебно време.
Отново може да има смесени групи, защото за определени периоди ще има повече отсъстващи деца през лятото.
За попълване на педагогическия състав, който е в отпуск, от Столичната община планират да предложат платен стаж на студенти от специалност "Падагогика", които да се грижат за децата през лятото.
СО призовава родителите коректно да заявяват в кой период през лятото детето им ще посещава градината, за да могат директорите да организират работата им.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:12 През април зелените опитали отново да провалят довършването на АМ „Струма“
- 17:05 НАСА показа най-ясните снимки на кратера на разбилата се ракета SpaceX
- 16:54 Латвия: Сваленият на 14 август дрон е бил украински
- 16:45 Хванаха 35 нелегални мигранти в автобус край ГКПП "Малко Търново"
- 16:37 Румънски изтребители унищожиха морски дрон в района на газово находище
- 16:30 СОС отново разреши изработването на планове за лифтовете „Алеко 1“ и „Княжево-Копитото“
- 16:23 Китай обвини САЩ, че създават напрежение на Корейския полуостров
- 16:16 Отвориха плаж "Изток" в Свети Влас, проблемът с фекалните води е отстранен