България 19.01.2025 18:20 Снимка: ДНЕС+
Денков призна за чатовете си с Пеевски: Той осигури мнозинството за промените в Конституцията
Николай Денков-Niki призна, че чатовете, които Делян Пеевски разпространи вчера, са абсолютно автентични. Лидерът на ДПС-Ново начало бе провокиран от телевизионно участие на бившия премиер в петък, в което заяви, че нямал телефона му.
Тази сутрин пред БНР Денков се заоправдава, че не бил разбран правилно.
"В бТВ много ясно казах, че в моя адрес бук нямам името Пеевски. Но никога не съм казвал, че не сме имали комуникация", каза академикът в "Неделя 150".
В началото на разговора той отговори с "това няма никакво значение" на въпроса "Истински ли са тези чатове?", но в последствие на практика потвърди, че по времето на премиерския му период е общувал с председателя на Ново начало.
Денков призна, че е водил активна кореспонденция с Пеевски в периода септември-октомври 2023 г., когато се обсъждаха промените в Конституцията.
"Те бяха условие, за да може Нидерландия да махне ветото за Шенген. Дайте да се разберем - всеки един, който има отношение към вземането на решения, важни за държавата, трябва да поддържа някакво ниво на комуникация", каза Денков.
Контактите им били най-вече около промените в Конституцията. Бившият премиер на "Промяната" призна с половин уста заслугата на Пеевски тези промени да станат факт, тъй като той осигури квалифицирано мнозинство при гласуванията в парламента.
Ако се вярва на думите на Денков, комуникацията му с Пеевски секнала, след като се разбрало, че няма да се осъществи ротацията на кабинета "Денков-Габриел".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:29 Руското разузнаване, Зеленски, Бил Гейтс и Тръмп: Какви тайни разкриха новите файлове "Епстийн"
- 09:25 Кристиян Шкварек за файловете "Епстийн": Неща, които смятахме за конспиративни, се оказват верни
- 09:20 Нов случай на мъж и жена, изтезавали животни, заснемали насилието и продавали видеата
- 09:12 Осъдиха прокурорския син Васил Михайлов на 1 година и 8 месеца затвор
- 09:04 Проучване на ЕЦБ отчита „неочаквано“ затягане на банковото кредитиране
- 08:59 9-годишна е сред заснетите в салон за красота, десетки по порно сайтовете и от Казанлък
- 08:50 Опасно срутище по пътя Велинград-Сърница, възможно е частично бедствено положение
- 08:43 Армията спря да наема военни заради политическата криза и бюджета