България 08.08.2022 16:40 Снимка: ДНЕС+
Демерджиев увери: Няма да има масови чистки в МВР, ще бори купения и корпоративния вот
Намираме България на последно място сред три държави, които трябва да бъдат приети в Шенген, заяви служебният вътрешен министър
„Не очаквайте масови чистки в МВР, ще има смяна на хора, когато се налага, за да се оптимизира структурата”, обясни министърът на вътрешните работи в служебния кабинет Иван Демерджиев, който представи екипа си, както и приоритетите.
Най-напред той увери, че политическият кабинет вече е сглобен. В него влизат заместник-министър Моника Димитрова-Бийчър, заместник-министър Емил Ганчев и заместник-министър Венцислав Катинов.
„Основен приоритет е да продължим борбата с купения и корпоративния вот", каза министър Демерджиев. Борбата, свързана с пътната безопасност, е друг от приоритетит, като целта е да се разработи цялостна стратегия и комплекс от мерки, за да има резултати в кратки срокове и в дългосрочен план.
Демерджиев обясни, че в екипа са привлекли специалист по пътна безопасност, чието име не разкри.
Ще бъдат проведени мероприятия и действия, за да се въздейства на битовата престъпност: „Вече сме издали съответните указания да се предприемат мерки и действия по места, които целят констатирането на такива тлеещи конфликти и вземането на превантивни мерки те да не ескалират”, посочи той.
Борбата с контрабандата и ДДС измамите, както и разпространението на наркотици ще бъдат другите акценти в работата на МВР.
„Особен акцент ще бъде върху хората, които разпространяват наркотици от училищата и районът около тях", поясни министърът.
Предстои много работа за Шенген и по Плана за възстановяване и устойчивост, посочи Демерджиев.
„Намираме България на последно място от три държави, които трябва да бъдат приети в Шенген. Хърватска се откроява и върви напред, след това сме двойката Румъния и България. Борим се да сме двойка, защото стоим доста по-зле от северната ни съседка. Започнало е да се прави каквото трябва. Набелязали сме мерките. Ще гледаме да наваксаме и да влезем тази тройка в Шенген”, обясни министърът. По думите на Демерджиев вторник или сряда ще започнат срещите с групите на ЦИК, за да се проявят старите проблеми с машините на предстоящия вот на 2 октомври.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:09 Политиката на Тръмп е нож с две остриета за Русия, мрежата от международни съюзи на Москва се руши
- 19:02 Русия тества нова мобилна наземна пускова установка за хиперзвуковата ракета "Циркон"
- 18:55 Втората дама на САЩ е бременна
- 18:47 Макрон ще брани Гренландия: Поиска учение на НАТО там и обеща да съдейства
- 18:40 Геомагнитните бури продължават и днес: Красиви северни сияния ще се появят над Европа и България
- 18:33 Намериха 350 000 евро в стената на дома на съдия в Скопие
- 18:29 Пеевски: Радев да внесе в парламента поканата на Тръмп, България трябва да участва в Съвета за мир
- 18:26 Фискалният съвет: Преходът към еврото протича организирано, процесът се управлява ефективно