България 02.05.2023 12:30 Снимка: ДНЕС+
Демерджиев: Ако беше ударен обикновен автомобил, пътниците щяха да са поразени
„Имаме много насоки, разследването тече. Това, което се оказва решаващо, е бронировката. Това е най-сигурният автомобил на НСО. Само това е помогнало бомбата да не пробие колата“.
Това заяви в Министерски съвет служебният вътрешен министър Иван Демерджиев след срещата с ръководствата на ГДБОП, ГДНП, НСО, ДАНС, жандармерията и прокуратурата на „Дондуков 1“.
НСО трябва да бъде снабдено с модерни автомобили, призова Демерджиев.
„Държавата с всичките си средства ще направи всичко, за да установи извършителите и поръчителите. Имаме заподозрени, не мога да изпадам в подробности. Видът на взривът не позволява да бъде поразен този конкретен автомобил. Ако беше ударен обикновен автомобил, пътниците щяха да са поразени“, обясни той.
Според министъра, всички заплахи срещу Иван Гешев са проверявани през годините.
„Станалото не е заради действия или бездействия на служебния кабинет. НСО трябва да бъде оборудвано с модерна техника, всяко посегателство, срещу охраняван от службата, е посегателство срещу държавността“, коментира още той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:04 "Алтернатива за Германия" призова за енергийни доставки от Русия
- 11:57 Бивш съветник в Пентагона: САЩ не могат да победят Иран
- 11:49 Почина футболната легенда Борислав Михайлов
- 11:48 Израел връща смъртната присъда за терористи
- 11:41 Министър Янкулов: Сарафов да бъде уволнен като главен прокурор
- 11:33 Разбиха международната мрежа „Оръжия срещу канабис“ при акция в Испания, България и Гърция
- 11:25 Костадинов: Възраждане иска извънредно заседание на парламента за отмяна на споразумението с Киев
- 11:17 Мъж загина при пожар тази сутрин във Варна