България 04.07.2024 18:39 Снимка: ДНЕС+
Даниел Митов: ПП-ДБ станаха опозиция на европейския и натовския дневен ред
„ПП-ДБ се обявиха за опозиция още преди изобщо да има на какво да са опозиция, отказаха разговор с погрешни аргументи, неразбирайки отново демократичната система у нас“, заяви пред БТВ Даниел Митов от ГЕРБ-СДС.
„А именно, че когато имаш пропорционално представителство, каквото са ти отредили гражданите, отчиташ го и отиваш на разговори по приоритети, такъв разговор можеше да бъде проведен с нас, а те отказаха и казаха ние сме позиция. Но в крайна сметка станаха опозиция на европейския и натовския дневен ред“, допълни Митов.
„Лена Бориславова от ПП-ДБ каза, че единственият разумен ход на Пеевски е да им даде втория мандат, а именно като си разцепи групата в парламента и те станат втората най-голяма група в парламента. Това ми прилича на проправяне на пътя към управление, което не е проевропейско вече“, коментира Митов.
„Ясно е вече кой пречи на съставянето на проевропейски кабинет, а именно това са ПП-ДБ“, убеден е Митов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:16 Мерц пред Радев на обща пресконференция: "Bangaranga" ще бъде шлагер на лятото в цяла Европа
- 19:31 Язовирите са запълнени на близо 80%
- 19:24 Хванаха мъж да шофира след употреба на канабис, кокаин, метамфетамин и амфетамин
- 19:17 Повечето румънци искат предсрочни избори
- 19:10 "Билд" публикува 20 интересни факта за България след победата на Дара
- 19:02 "Политико" съобщава имена на евентуални преговарящи от ЕС с Русия
- 18:54 ЕК публикува пети доклад за състоянието на Шенгенското пространство
- 18:46 Премахнаха всички ограничения за руските гимнастички