България 22.10.2021 11:00 Снимка: ДНЕС+
Д-р Мими Виткова: Мерките са закъснели, което води до мисълта, че са необмислени
По думите ѝ служебните правителства са боязливи в предприемането на непопулярни мерки
Мерките са закъснели, което води до мисълта, че не са обмислени, каза по Нова телевизия д-р Мими Виткова, бивш здравен министър.
„Ако мерките бяха през септември, щеше да е по-добре“.
Според нея заповедта на Кацаров трябваше да се обсъди, както и да има гратисен период за санкциите.
По думите ѝ служебните правителства са боязливи в предприемането на непопулярни мерки.
По време на кабинета Борисов 3 мерките дадоха резултат, макар да имаше отпор.
Виткова се съгласи с позицията на проф. Ангелов, че не е редно да се дава сертификат на хора, които са с една игла.
Но все пак е стимул, каза тя.
Тя заяви, че не е очаквала такъв отклик на решението на зеления сертификат. „Изненадана съм от реакцията на обществото. Още на новородените им се поставя задължителна ваксина. Българинът не е антиваксър. В момента обаче няма друго решение за пандемията“, заяви Виткова.
„Зелените сертификати са административна мярка, има различни гледни точки за тях. Ако за неваксинираните е ограничение, то за имунизираните отваря врати. Трябваше да се преодолее негативизма срещу ваксините“, заяви тя./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!