България 23.12.2020 13:58 Снимка: ДНЕС+
COVID-19 влезе и в дом за възрастни хора в Добрич
Огнище на COVID-19 в дом за възрастни хора в Добрич. Към момента с положителни резултати са 29 от потребителите и 10 лица от персонала на дома, съобщи БНТ. На 19 декември е било извършено епидемиологично проучване на две лица от персонала на социалната услуга с положителни проби.
Веднага са били разпоредени противоепидемични мерки, като на 20 декември екип от РЗИ на място в дома е извършил изследване с бързи антигенни тестове на всички потребители и лица от персонала и пробонабиране от лицата с положителни резултати за провеждане на PCR тестове.
На 21 декември са отчетени положителни резултати при 26 от потребителите (от общо 96) и при още 8 лица от персонала. Лицата от персонала са под домашна карантина, а потребителите с положителни резултати по преценка на личните им лекари са изолирани на отделен етаж в сградата. За тях е осигурен и отделен обслужващ персонал. На 22 декември още трима потребители са дали положителни резултати след проведени бързи антигенни тестове./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:55 Три денонощия след труса извадиха 11-годишно момче, затиснато на 3 м под земята (видео)
- 16:42 18-годишен младежки национал на Венецуела е сред загиналите при земетресенията в страната
- 16:29 Битката на континентите: Европа класира 13 отбора, но процентно не е №1 в груповата фаза
- 16:17 За първи път в България беше оперирано "пеперудено дете"
- 16:06 Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му
- 15:54 Споразумение на хартия? САЩ удари по Иран, Техеран отвърна с ракети по Кувейт и Бахрейн
- 15:41 При пожар в къща във Варна загина 58-годишна жена
- 15:28 Нетаняху ще прави широка коалиция, ако спечели отново властта