България 18.12.2020 11:23 Снимка: БГНЕС
Бургас започна спешна дезинфекция
В Бургас започна спешна дезинфекция на централните улици, автобусни спирки и квартали срещу COVID-19. Общината предприе тази мярка, след като градът оглави класацията по брой заразени с коронавирус, предаде кореспондентът на БГНЕС.
Дезинфекцията ще се извършва по график до Коледа с машини от най- висок клас с биоцид UNI S, който е с бактерицидно и пълно вирусоцидно действие. Той е напълно безопасен за хора и домашни животни, но е препоръчително за по- доброто действие на препарата до 1 час след обработката да се избягва влизането в съответната зона. Освен на спирките, централните улици и пешеходните зони, обработка ще бъде извършена и в гъстонаселени махали в „Горно Езерово“, „Победа“ и „Меден рудник“.
Интензивната дезинфекция със студен аерозол на откритите зони ще продължи от 17 до 23 декември. Обработката на централните градски улици и пешеходните зони ще се извършва от 23:00 до 03:00 часа, а в махалите от 10.00 часа до 13.00 часа.
В превантивната дейност ще се включат двата нови многофункционални агрегата, с които наскоро се сдоби Дезинфекционна станция – Бургас. /БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник