България 11.10.2022 13:23 Снимка: ДНЕС+
България няма съучастие в подготовката на взрива на Кримския мост, няма и такова обвинение от Русия
„Започва мащабна проверка за маршрута на камиона. България няма съучастие в подготовката на взрива на Кримския мост. Няма и такова обвинение от руската страна”, каза служебният премиер Гълъб Донев след заседанието на службите.
„Изяснява се дали наистина камионът е тръгнал от страната ни. България единствено се свързва като географска точка по маршрута на камиона. Нищо повече”, обясни още служебният министър председател. И добави: „Официална атака срещу България от руска страна - няма”.
„Уведомена е и прокуратурата за проверката на ДАНС. За резултатите от проверката ще бъдат съответно информирани компетентните органи. Преминават много камиони, много товари през нашата страна”, допълни той.
Донев призова медиите да коментират темата с отговорност за това, че тази „теза създава рискове, както за националната сигурност, така и за въвличането на България в една тема, която не би трябвало да се експонира така в медиите. Това за „българска следа“ с камиона е в медийни публикации. Апелирам към Вас за отговорност. Използването на това словосъчетание, предполага съучастие”, заяви служебният премиер.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:24 Хороскоп за неделя, 14 юни 2026 г.
- 19:38 Дейвид Бекъм получи звезда на Алеята на славата в Холивуд
- 19:28 Йоан Запрянов: "Кошница с грижа" - същото като "Достъпно за вас", няма да работи
- 19:17 Топ съдията на Англия се контузи, сменят му първия наряд
- 19:07 По разпореждане на властите "Антропик" спира достъпа до най-новите си модели за всички потребители
- 18:56 Така необозначени полицейски коли ловят нарушители по пътищата (ВИДЕО)
- 18:44 САЩ одобриха придобиването на "Уорнър Брос Дискавъри" от "Парамаунт" за $111 млрд.
- 18:34 След първия си ден на борсата SpaceX вече се оценява на над $2 трилиона