България 06.07.2025 09:56 Снимка: ДНЕС+
БСП искат да вдигат данъците на богатите, не било редно банкер и чистачка да плащат еднакво
Следващият вот на недоверие, който "Величие" внесе за разглеждане в парламента, ще бъде свързан с околната среда и незаконните сметища. В предаването "Офанзива с Любомир Огнянов" по NOVA NEWS темата коментира Габриел Вълков, депутат от БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА и член на Комисията по външна политика.
"Безспорно бюджетът е в границите, които гарантират влизането в Еврозоната, и конвергентният доклад го потвърди", коментира Вълков.
"Вместо парламентът да се занимава с нещо смислено, ние всяка седмица губим по един ден за дебати по вот на недоверие, който е ясно, че няма как да мине, защото виждаме накрая резултата", каза още Вълков.
Относно казаното от Асен Василев, че ако нивото на разходите продължи по този начин, ще трябва да се стигне до увеличаване на данъците, Габриел Вълков коментира: "Моето мнение е, че със сигурност данъците трябва да вървят нагоре за богатите, не за бедните и работещи хора, защото няма как да живеем в нормална държава, в която чистачката с 1000 лева заплата и банкерите с милиарди печалби плащат еднакви данъци".
"Нашите избиратели се притесняват от влизането в Еврозоната, но ние затова сме в това управление – за да гарантираме, че няма да има покачване на цените", допълни той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Kaĸвo щe ни дoнecaт мyлтифoндoвeтe - cĸoĸ нa дoxoднocттa или пo-мaлĸи пeнcии
- 19:26 Hoвитe eвpoпeйcĸи мepĸи в пoдĸpeпa нa винoпpoизвoдитeлитe, ĸoитo зacягaт и бългapcĸия ceĸтop
- 19:18 Oт Vіbе Соdіng дo Аgеnt Еngіnееrіng: Зaщo днec мacoвo ce пpoгpaмиpa нa... aнглийcĸи
- 19:10 Tpъмп: C нoвия шeф нa Фeд, CAЩ мoгaт дa пocтигнaт "15% pacтeж"
- 19:01 Забавна традиция: Асовете от Супербол занесоха трофея в Дисниленд
- 18:55 В Украйна 72-годишен мъж уби с чук и брадва петима души в център за разселени лица
- 18:48 Калина Андролова: Защо на Калушев, който е психически болен, му се дават оръжие и свобода?
- 18:41 Украински експерт: Руснаците се сдобиха със заместител на Starlink