България 26.07.2022 10:32 Снимка: ДНЕС+
БСП го раздава като необходимия политически идиот, който трябва да подържи мандата известно време
Премята се мандат, а вариантът е само един - да се върне и да си отидем спокойно без избори и без фарса, който се развива в последните дни, коментира за БТВ бившият лидер на БСП Михаил Миков.
"Когато не се постигне съгласие за правителство, мандатът се връща", категоричен е юристът. Той иронизира, че БСП може да попадне в световните рекорди.
"Правителство си отива, без да има приета програма за управление в парламента. Свидетели сме на упоритост, двудневни хоризонти, алтернативи, а трябва да се излезе и да се каже, че няма алтернативи да се състави правителство, няма мнозинство", настоя Миков. Той определи поведението на съпартийците си като това на щрауса - "главата в пясъка, а другото навън".
"Политически групи в парламента се насочват към избори през есента - октомври месец. БСП го раздава като необходимия политически идиот, който трябва да подържи мандата известно време", посочи Миков. Според него, когато политическият хоризонт на един политик е от сряда до петък, остава желанието за закрепване, но няма особен политически смисъл, удря върху достойнството на този, който го прави и малко по-далечния хоризонт - до есента.
"Трябва приключи агонията бързо и да се отиде към избори", настоя Миков. Той се надява, че ще се върне откровеността в политика след евентуалните предсрочни избори.
"Опозицията не изигра особено голяма роля да се стигне дотук. Партийният егоизъм, неадекватните решения в областта на енергетиката и запазване на властта на всяка цена отвращава хората от политиката", смята Миков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 14:40 Вучич обяви България, Хърватия и Албания за "исторически врагове"
- 14:28 Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" е включен отново в електроенергийната система
- 14:23 Снежна блокада по пътищата: Инциденти и големи задръствания
- 14:17 Все още няма подписан договор за зимното поддържане на "Младост" и "Приморски" във Варна
- 14:15 Варненски и Великопреславски митрополит Йоан: Нека днес се научим да творим добро
- 14:06 Първото бенгалско тигърче в България се показа пред публика
- 13:56 Новата творба на Банкси се появи близо до руското посолство в Лондон
- 13:45 Русия планира да разположи електроцентрала на Луната