
България 16.04.2025 13:11 Снимка: ДНЕС+
Борисов: ПП-ДБ няма да участват във вота. Това е помощ. Благодаря им
Пеевски не е санкциониран за корупция, а по доноси и трябва да отпадне, заяви в изявление за медиите лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
ПП-ДБ няма да участват във вота. Това е помощ. Благодаря им, заяви още лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той се появи неочаквано, въпреки че до тази сутрин бе на посещение в Германия.
Борисов коментира решението на земеделците на Доган да напуснат управляващото мнозинство така:
"Не е добър сигналът, очакваше се това нещо, разликата между нас и тях е, че ние мислим за държавата. Надали това е най-добрият дизайн на правителство, но след като КС вкара и "Величие" в парламента и се бави работата, не е добре... Светът живее в много проблемни времена, но и такива, които дават много възможности. Влизането в Еврозоната е изключително важно за влизането на чужди инвестиции в България".
И добави: "Приветствам казаното от ПП-ДБ, че това е стратегическа цел, благодаря им. Същото важи и за тези парити, които подкрепят правителството. Ново начало работи добре за хората, ППДБ - за Еврозоната, смята лидерът на ГЕРБ".
"Предстоят ключови месеци - в превъоръжаването на Европа, процесите, които текат на Балканите, дават изключителна възможност на България да свърши много работа. Трябва да удържим, заяви Борисов.
"Надявам се да компенсираме напускането на Доган с други партии, да помагат с каквото могат по техния си начин", отсече той.
Никой друг не живее в сарай. Не бяха прави!, заяви той относно Ахмед Доган.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни