България е атрактивно място за бизнес, каза премиерът при откриването на нова фабрика в Сливен

България 09.05.2003 20:14

Както първата фабрика на Добри Желязков бе израз на настъпващото в родината ни икономическо възраждане, така и днешното събитие показва силната воля и стремеж на България да бъде притегателна за чужди инвестиции страна. Това каза днес министър-председателят Симеон Сакскобургготски при откриването на новия завод “Миролио Лана” в Сливен. Премиерът посочи, че успешното присъствие на италианската компания Миролио Груп в българската икономика през последните години е доказателство, че България е атрактивно място за правене на бизнес и поздрави на италиански домакините си за решението им да инвестират у нас.

Новооткритото предприятие е приватизирано от италианския текстилен концерн Miroglio S.P.A. през 1999 г., след което е претърпяло пълна реконструкция и е допълнено с един нов цех. На официалната церемония тържествен водосвет отслужи сливенският митрополит Йоаникий. Премиерът Симеон Сакскобургготски и изпълнителният директор на компанията Едоардо Миролио прерязаха лентата при откриването.

По-рано днес, под звуците на националния химн, министър-председателят бе посрещнат на централния площад “Хаджи Димитър” от почетна рота на сливенския гарнизон. Стотици жители на града приветстваха топло премиера Симеон Сакскобургготски при второто му посещение в града за последните две години. Млада жена му подари вестник, съхранен в семейния архив от 1941 г. с лика на престолонаследника, а италианец му предостави снимка, правена през 1955 г. в ресторант в Италия, където е заснет с майка си – царица Йоана.
В ранния следобед премиерът, заедно с над 1000 сливенски деца, постави началото на националната инициатива “Гора на хилядолетието”. Той засади първата ела и призова децата да обичат и пазят природата. Със засаждането на тази гора се залага на бъдещото сега, посочи министър-председателят.
Проявата е част от правителствената кампания “БългарияДа – Това е моята природа”, която се провежда под патронажа на премиера Симеон Сакскобургготски.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355