България 01.05.2021 13:00 Снимка: ДНЕС+
Българите от Босилеград искат да отворим ГКПП "Олтоманци"
Българите от Босилеград настояват да бъде разрешено преминаването с отрицателен PCR или антигенен тест през граничния пункт "Олтоманци", съобщава БНР.
В момента те могат да влизат у нас само през ГКПП "Калотина".
Те са изпратили писмо с искането си до министъра на здравеопазването, като то е подписано от кмета на Босилеград Владимир Захариев и от председателя на Националния съвет на българското малцинство в Сърбия Стефан Стойков.
Според Захариев е дискриминационно, че ГКПП "Олтоманци" не е от пунктовете за влизане в България от Сърбия. Той напомня, че ограничението е трябвало да отпадне на 30 април, но здравният мнистър е издал заповед, с която то е удължено с още един месец./БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:02 Хороскоп за четвъртък, 19 февруари 2026 г.
- 19:27 Полша издаде европейска заповед за арест на бивш зам.-министър, укрил се в Унгария
- 19:20 Полицията на Капитолия арестува младеж, тичал въоръжен към сградата на Конгреса
- 19:12 Алиансът на Сара Вагенкнехт внесе иск в Конституционния съд срещу резултата от изборите през 2025 г.
- 19:05 Росен Карадимов, КЗК: Ще следим търговията с плодове и зеленчуци в секторния анализ на храни
- 18:57 Прокурорската колегия на ВСС избра единодушно Емилия Русинова за градски прокурор на София
- 18:50 Борислав Цеков: Не служебно, а "Петроханско" правителство на замитането и "ала-бала" с машините
- 18:42 Мика Зайкова: Задачата на служебния премиер е да прави честни избори, а не бюджет