Апартамент в Шумен се взриви заради изкипял боб

България 28.08.2013 14:16

Апартамент в Шумен беше взривен след изтичане на газ от бутилка, съобщи БГНЕС. 
При инцидента на ул."Македония" е пострадал 86-годишният собственик на жилището Димитър Иванов. Той е откаран с линейка в спешно отделение с видими обгаряния. Взривът е станал в 11.07 ч., докато мъжът топлил боб на газов котлон на терасата. Бобът изкипял и течността загасила пламъка. 

Котлонът обаче нямал защита и газта продължила да изтича, като изпълнила остъклената терасата. След това вероятно дядото е опитал да запали отново котлона и последвала експлозия. "Получило се е загазяване на целия апартамент. Добре, че не се е взривила и самата бутилка, а само изтеклия газ, пораженията щяха да са много по-големи", каза началникът на шуменската пожарна Иван Иванов. 

Той обясни, че на терасата имало и друга, по-малка газова бутилка, която също е невредима. След взрива са избити всички врати и прозорци в жилището. Няма поражения по другите апартаменти във входа. /btvnews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355