България 07.04.2024 18:23 Снимка: ДНЕС+
Ангелкова: Нямам какво да крия, познавам Коцев от година, виждали сме се на публични събития
Съжалявам, че името ми се замесва в тази история с политически и МВР привкус, готова съм да съдействам, каза бившата министърка на туризма
Бившата министърка на туризма от правителствата на ГЕРБ Николина Ангелкова излезе с позиция по повод намесването на името й с главния секретар на МВР Живко Коцев покрай публикуваните снимки в публичното пространство, на които е заедно с Коцев и единия от задържаните за контрабанда при акцията в Агенция "Митници" - Стефан Димитров.
Тя обаче уточнява, че го познава отскоро и не се е интересувала от работата му в МВР. Заявява, че няма какво да крие и е готова да съдейства на разследващите, ако я потърсят. Ангелкова публикува позицията си във Фейсбук "във връзка с медийни въпроси, коментари и внушения".
"Познавам г-н Живко Коцев по-малко от година. За този кратък период сме се виждали както на публични събития, така и по поводи. Никога не съм се интересувала и не знам подробности за работата му. Съжалявам, че името ми се замесва в тази история с политически и МВР привкус. Подчертавам, че нямам информация за дейността на хора, свързвани с г-н Коцев", заявява бившата министърка на туризма и бивша депутатка на ГЕРБ.
"Моята работа е предимно в чужбина, а в България не реализирам никакви професионални дейности, свързани с администрация и институции, за да не създавам фон и спекулации поради биографията ми в изпълнителната власт и политиката", посочва тя. Ангелкова от няколко месеца стана съветник в министерството на инвестициите на Саудитска Арабия.
"Нямам какво да крия, но отказвам да влизам в политическа интрига и името ми да бъде използвано от политически опоненти в какъвто и да е тълкувателен контекст. Ще съдействам на компетентните органи с истината, ако бъда потърсена", изразява готовност Николина Ангелкова.
На една от разпространените снимки от разследващия журналист Слави Ангелов, Ангелкова седи в автомобила до главния секретар на МВР Живко Коцев, а той си демонстрира часовника.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:41 „Топлофикация София“ поиска шоково 29% поскъпване на парното и топлата вода
- 14:33 Какво гласи нотата от Техеран, която Нейнски убеждава, че "не е заплаха, а предупреждение"
- 14:26 Над 120 вторични труда разтърсиха Индонезия след мощното земетресение от 7.4 по Рихтер
- 14:18 "Газпром": Русия отблъсна атака с дронове срещу газопровода "Турски поток"
- 14:10 Макрон се срещна с японския император в края на визитата си в Токио
- 14:03 Синдикат „Образование“ подкрепя предмета „Добродетели и религия“
- 13:55 Кремъл: Русия гледа на НАТО като на враждебен съюз, те ни обявяват за враг
- 13:46 Посолството на САЩ в Багдад предупреди за опасност от нападения през следващите 48 часа