България 15.07.2024 09:53 Снимка: ДНЕС+
Анастасов от ДПС: Рамадан Аталай има скрит бизнес, скоро ще разкрием далаверите му
По думите му дерибеите използват Ахмед Доган като жив щит
В писмото на д-р Доган съзирам езика на Рамадан Аталай. Той има лична фиксация върху определени хора, защото успяха да разкрият далаверите му в оръжейния бизнес и енергетиката. Г-н Аталай има скрит бизнес, за който ще изнесем информация. Имаме достатъчно факти, които ще извадим, когато ги систематизираме. Голям енергиен и застрахователен бос стои зад скандала в ДПС. Това каза зам.-председателят на ДПС на Станислав Анастасов в ефира на Нова телевизия.
Неговата оставка беше поискана от Ахмед Доган, заедно с тези на Делян Пеевски, Хамид Хамид, Халил Летифов, Ертен Айсова и Радослав Ревански.
По думите му активът на ДПС не иска оставката му, а това правят дерибеите, които използват Ахмед Доган като жив щит. "Заедно с другите дерибеи - Джевдет Чакъров и Джейхан Ибрямов, Аталай води война срещу ДПС. Oтскоро и Илхан Кючюк. Те използват заплахи срещу активисти на ДПС и техните семейства, притискаха ги. Единият председател - Джевдет Чакъров е изключен от парламентарната група за неспазване на решенията на Централно оперативно бюро. Има страна, която се опитва да използва името на д-р Доган много активно в защита на личните си цели за дерибейство. Имало е финансови злоупотреби в ДПС" коментира той.
Според него във Facebook групата "ДПС дерибеи" има език на омразата. "Наричат политическите си опоненти клоуни, смешници, флегматични. Коментират външния им вид. Това е организирана група, водени от хора, свързани от дерибеите в ДПС. Етнизирането е недопустимо. Днес Илхан Кючюк накара бивш свой сътрудник да ме обвини във фашизъм. Лидер не се определя уставно, а от хората. Д-р Доган има уважението ми заради направеното прд годините, но той се оттегли от активната политика. Той има личен разговор с г-н Пеевски", заяви още Анастасов.
"Ако колективните органи на ДПС вземат решение да си подам оставката, ще се съобразя с решението им. Дотогава работим всеки ден с избирателите", уточни депутатът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:37 Изкуственият интелект влиза в управлението на полетите в САЩ
- 19:27 Стармър обяви, че иска 10 години власт, въпреки призивите да подава оставка
- 19:18 Самолетът с испанците, евакуирани от кораба "Хондиус", кацна във военна база до Мадрид
- 19:08 Французин взе втора етапна победа в България, уругваец остава начело в "Джирото"
- 18:57 Веселин Киров: Сянката на НПО над България-непрозрачни финанси и зависимости подкопават демокрацията
- 18:47 Паун Цонев:След ритуалното самоубийство на десницата-ще избухне ли гибелният гняв на Командира?
- 18:35 Иран изпрати на пакистанските посредници отговора си на САЩ за край на конфликта
- 18:24 И Румяна Бъчварова подхвана соросоидната мантра: Логично е да се мисли за Гюров за президент