България 04.03.2025 17:47 Снимка: ДНЕС+
42-годишен мъж, шофирал дрогиран и без книжка, отива на съд
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 42-годишен мъж. На И.В. е повдигнато обвинение за шофиране след употреба на наркотици, съобщават от прокуратурата.
Около 01:10 часа на 2 март И.В. бил установен да шофира дрогира на столичния булевард "Копенхаген". Направеният му полеви наркотест отчел употреба на амфетамин и метамфетамин. Мъжът отказал да даде кръвна проба за анализ.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 3 от НК, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода" от 1 до 3 години и глоба от 500 до 1500 лева. Инкриминираният автомобилът е иззет като веществено доказателство.
Обвиняемият е осъждан. Констатирано е, че в момента на деянието, той е бил лишен от право да управлява МПС. И.В. е задържан за срок до 72 часа. Срещу него е внесено искане в съда за определяне на мярка "задържане под стража".
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!
- 18:13 Иван Василев: Деловодната система в администрациите ще стане достъпна и за незрящи хора
- 18:05 Обвиниха Alibaba в мащабни атаки срещу AI модела Claude
- 17:56 КНСБ: Работещите пострадаха и с този бюджет няма да има ръст на покупателната им способност
- 17:48 Еди Мърфи ще се завърне с гласа си във филм за магарето от поредицата "Шрек"
- 17:43 Лавров: В Аляска САЩ предложиха споразумение за Украйна, а Русия прие