България 02.04.2025 19:26 Снимка: ДНЕС+
36 получиха хранително натравяне на зелено училище в Боровец
Установени са 36 деца, получили хранително натравяне в хотел "Лион" в курортния комплекс "Боровец", съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) за София-област д-р Розалина Чобанова, цитирана от БТА.
Децата са от София и Пловдив. Те са на възраст между 10 и 14 години. Били са в Боровец на "зелено училище". Получили са симптоми на натравяне след снощната вечеря от зелена салата, спагети с доматен сос, пилешка пържола, кебапчета с пържени картофи, плодове, мляко с ориз и шоколадов мус.
Децата са вдигнали температура, получили са болки в корема, повръщали, а някои имали и диария. Прегледани са в Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) в Самоков. Не се е наложило да бъдат настанени за лечение в болница. По данни на ЦСМП в София снощи са прегледани 19 деца, а останалите - днес, като всички те вече са прибрани от родителите си.
По случая са извършени проверки от РЗИ и Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ). Взети са и проби от водите от централния водопровод, плувния басейн, както и за микробиологично изследване от персонала на хотела, като няма служители с оплаквания.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник