България 24.01.2025 14:09 Снимка: ДНЕС+
1984 по Оруел: Васил Терзиев връща София в мракобесните времена на ДС
Във всички райони се въвежда оперативна дигитална система за следене в реално време
По заповед на Васил Терзиев заместникът му Иван Василев е издал заповед, с която на практика във всички столични райони се въвежда оперативна система за следене на работата на кметовете и администрацията в реално време. Създава се единна комуникационна среда на Столична община и районните администрации, контролирана изцяло от управляващите, „както и осъществяването на текущ оперативен контрол върху функционирането на мрежовата технологична среда“ – както е записано в заповедта. В документа е записано, че се изгражда система за „наблюдение на мрежовата и информационна сигурност чрез ИТ-системата“. След получаването заповедта всички кметове на столични райони са длъжни да въведат в експлоатация системата за наблюдение и следене в реално време. До тях заповедта се изпраща „за сведение“. А зам.-кметът на Васил Терзиев в ресор „Дигитализация, иновации и икономическо развитие“ на име Иван Гойчев има функциите „изпълнение и контрол“.
Как функционира оперативната система за следене в реално време, която въвеждат управляващите от ППДБСС, във всички райони на столицата:
-Упражнява пълно управление на потребителите, базирано на групи и политики за сигурност; данните се събират и разпределят към определен потребител – в случая зам.-кмета на Васил Терзиев, който е определен да контролира системата;
-Следи времето, отделено за определени дейности, позволявайки да се ограничи използването на интернет за лични нужди през работно време;
-Прави екранни снимки на дигиталните устройства, прикачени към Мрежата (история на работата на потребителите, екран по екран)
-Чрез системата управляващите от ППДБСС ще могат да блокират уебсайтове на компютрите на кметовете на райони и на администрацията; ще могат да блокират стартиране на приложения; да следят имейлите на служителите на Столична община и районните администрации; Ще получават подробна информация колко време прекарват хората на електронните устройства и какво точно правят на тях; ще следят кои сайтове посещават те и колко време прекарват в тези сайтове; ще получават одит на принтираните страници от компютрите;
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:23 82 зверски убийства на животни: Повдигнаха обвинения на задържаните в Свищовско
- 16:14 Сарафов: По случая "Петрохан" има по-фрапиращи обстоятелства, отколкото в сериала "Туин Пийкс"
- 16:05 Криминалист: Има две основни версии за тройното убийство край хижа "Петрохан"
- 15:56 Христина Лулчева е новият окръжен прокурор на София
- 15:48 Финландия: Европа трябва да признае, че САЩ се променят
- 15:40 Разследват случай на сексуално посегателство срещу две малки деца в Лом
- 15:31 Жозеф Аун обвини Израел, че разпръсква токсични химикали над Ливан
- 15:22 Кабинетът предостави дерогация на АЕЦ "Козлодуй" за доставка на стомана и желязо от Русия