Медицината и Икономическия победители в турнира по тенис на маса

Варна<+> 17.04.2018 11:26

На 15 и 16 април завърши турнира по тенис на маса, които е част от Варненската студентска универсиада. Състезанието се проведе в залата на Икономически Университет - Варна и в него взеха участие около 30 студенти от пет варненски университета.

След многочасови оспорвани срещи победител в мъжкия турнир е Бранислав Белчев от Икономически Университет. Сребърното отличие отиде отново в икономическия и състезателя Пламен Алексиев. Почетното трето място остана за Георги Иванов от Медицински Университет - Варна.

В индивидуалния турнир при жените се включиха 11 участнички и след изиграване на всички срещи, класирането придоби следния вид:

1.Шампион Елизавета Пугачова - Медицински университет

2.Станислава Пархова - Технически университет

3.Жанина Караиванова – Икономически университет

По правилата на турнира всеки Университет участва с отбор при жени и мъже, като класирането в отделните отборни турнири се взема предвид за комплексното класиране между Висшите училища.

В отборното класиране МЪЖЕ

1.Икономически университет - Варна

2.Медицински университет „Проф. Д-р П. Стоянов“

3.Технически университет – Варна

При жените състезанието се проведе по системата „Корбион“ с две състезателки в отбор. Класирането при жените е следното“

1.Медицински университет „Проф. Д-р П. Стоянов“

2.Икономически университет

Състезанията от Универсиадата продължават днес със спортовете мини футбол и волейбол, съответно в ОСКР „Младост“ и Икономически Университет. А утре /18.04.18г./ е турнирът по боулинг от 16.00 часа в МОЛ Варна. ПО правилата всеки Университет има право да участва с един отбор от пет души.

Официалното награждаване на XIXта Варненска Универсиада ще се състой на 28 април /събота/ от 18.00 часа в Юнашки салон.