България 27.06.2024 10:10 Снимка: ДНЕС+
Депутатите изслушват двама министри - на финансите и на енергетиката
Двама служебни министри - на финансите и на енергетиката, ще бъдат изслушани днес в Народното събрание.
Първа пред депутатите застава вицепремиерът и министър на финансите в служебния кабинет Людмила Петкова. Тя ще бъде изслушана за изпълнението на приходите и разходите в държавния бюджет по оперативните програми на ЕС, както и за напредъка на преговорния процес за приемане на страната в еврозоната.
Вносители на искането за изслушване са депутатите Йордан Цонев от ДПС и Теменужка Петкова и Росица Кирова от ГЕРБ-СДС.
Служебният министър на енергетиката Владимир Малинов ще бъде изслушан за всички факти и обстоятелства, свързани с преговорите по продажбата на оборудването, предназначено за проекта АЕЦ "Белене", на Украйна. Вносител на искането е депутатът от "Възраждане" Стоян Таслаков.
По-късно Временната комисия по изработване на нов Правилник за дейността и организацията на НС ще проведе първото си заседание.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.11487 |
GBP
|
1 | 2.24138 |
RON
|
10 | 3.84748 |
TRY
|
100 | 4.01234 |
USD
|
1 | 1.68432 |
Последни новини
- 22:15 Хороскоп за вторник, 28 октомври 2025 г.
- 19:38 Как обирът на Лувъра може да привлече тълпи от туристи
- 19:30 Лихвите по потребителските кредити спряха да растат
- 19:23 The New York Times: "Буревестник" ще може да заобиколи "Златния купол" на Тръмп
- 19:15 Японски турист загина след падане от Пантеона в Рим
- 19:08 Москва: Поехме контрол над три населени места в Запорожка и Днепропетровска области
- 19:00 НЛО се появи в небето над Москва (ВИДЕО)
- 18:52 Коща се срещна с Фам Мин Чин в Малайзия, впечатлен от икономическите постижения на Виетнам