Варна<+> 22.04.2024 11:49 Снимка: ДНЕС+
Жители на блок във Варна инсталираха 15 камери, за да се пазят от системни кражби
NOVA разказва случай от Варна, където жилищна кооперация се превърна в рекордьор по вандалски прояви. За последните няколко месеца живеещите в бл. 120 в квартал „Младост” се оплакват от системни набези.
Става въпрос за разбити мазета и тавански помещения, счупени стълбищни тераси и пострадали автомобили около блока. Твърдо решени да се защитят, живеещите в кооперацията вземат решение да инсталират 15 камери за видеонаблюдение. От полицията заявиха, че извършителите на системните кражби са били установени. Това са криминално проявени и осъждани лица. Жената е задържана.
„Живея в блока от 15 години. Винаги е имало подобни набези на крадци. С годините поне 12 пъти са ми разбивани колите. Имам влизане и в мазето ми. От 1 година сме сложили камерите, но кражбите неспират”. Това разказа един от потърпевшите Димитър Василев.
Друга живуща в блока заяви, че врата на входа многократно е разбивана с отвертка, въпреки, че достъпа до сградата е с чип. Има посегателства и срещу самите камери – в таванските помещения са отрязани кабелите.
„След като сложихме камерите в пъти намаля престъпността. Но има още проблеми на паркинга, може би защото там не сме сложили видеонаблюдение”, допълни Василев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:57 Летните вируси настъпват – комари и кърлежи ги пренасят
- 14:49 Макрон свика кризисно заседание на кабинета заради огромните пожари (видео)
- 14:42 "20 лева станаха 20 евро" – как новата валута промени финансовите навици на българина
- 14:35 Засилват охраната на въздушното ни пространство и на летище Безмер
- 14:27 Отварят ГКПП "Малко Търново" за лекотоварни автомобили до 3,5 тона
- 14:19 Товарен кораб потън в Черно море, след като беше поразен от крилати ракети Х-59
- 14:12 Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Чили
- 14:05 Двама българи се удавиха на гръцки плажове за часове