Варна<+> 12.04.2021 19:26 Снимка: ДНЕС+
Започна командно-щабно учение на ВМС „Морски щит 2021”
Започна едностранното, двустепенно разпределено командно-щабно учение на Военноморските сили „Морски щит 2021“, при стриктно спазване на санитарно-хигиенните и противоепидемични мерки, свързани с неразпространението на COVID-19. Същото се провежда от 12 до 16 април 2021 г. в командването на ВМС, като част от обучаемия състав е развърнат и действа и от пунктовете за постоянна дислокация. Офицер, планиращ учението е командира на ВМС – контраадмирал Кирил Михайлов.
Целта на командно-щабното учение е да се усъвършенства взаимодействието между участващите щабове чрез отработване на процеса на планиране, подготовка и провеждане насамостоятелна морска операция по мисия „Отбрана“.
В рамките на учението ще се провери приложимостта на стандартните оперативни процедури на КВМС за планиране и провеждане на операции.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:28 Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
- 10:05 Цената на петрола продължава да пада
- 09:57 Бившият директор на кадастъра във Варна: Исканията за нанасяне на сградите са внесени през 2023 г.
- 09:49 Депутатите обсъждат на второ четене Закона за съдебната власт
- 09:41 Шефът на НСО на изслушване в Комисията за контрол над службите за сигурност
- 09:33 Людмила Петкова: Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката