
Варна<+> 14.02.2024 12:16 Снимка: ДНЕС+
Задържаният за подкуп 34-годишен служител на Община Варна вече е с повдигнато обвинение
Окръжна прокуратура – Варна привлече към наказателна отговорност 34-годишен служител на Община Варна за поискан и приет подкуп посредством злоупотреба със служебно положение
Окръжна прокуратура – Варна привлече към наказателна отговорност 34-годишен служител на Община Варна за поискан и приет от него подкуп посредством злоупотреба със служебно положение – престъпление по чл. 302, т. 2, във връзка с чл. 301, ал. 1 от НК.
К.Х. е задържан след акция, реализирана от служители на ГДБОП при МВР, на 13 февруари 2024 година. В него е намерена сума пари, предадена му като подкуп. В хода на разследването е установено, че мъжът сам е поискал неследващ му се дар в качеството му на длъжностно лице.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия случая прокурор с оглед довеждането му пред съда за определяне на мярка за неотклонение. Предстои внасяне на искане за налагане на най-тежката такава - „задържане под стража“.
Работата по документиране и доказване на престъплението продължава и към момента под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура – Варна.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 11:20 Патриарх Даниил: Не съм достоен за злословията срещу мен, но имат духовна полза
- 11:12 Образователният министър: Трябва да засилим възпитателната функция на училището
- 11:05 Бившият израелски премиер Ехуд Олмерт: Убиваме хиляди палестинци без връзка с тероризма
- 10:59 Новата учебна година: Възстановяват се допълнителни курсове на градския транспорт във Варна
- 10:51 Няма причина да се бърза с инвестициите заради приемането на еврото
- 10:43 Хванаха мъж, шофирал с 3,59 промила алкохол в Бургас
- 10:36 Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
- 10:29 Пиян мъж извади пистолет срещу линейки на Бърза помощ в Бургас