Варна<+> 09.01.2026 14:16 Снимка: БГНЕС, архив
Все повече млади хора предпочитат Приюта за бездомни във Варна
Пада възрастта на потребителите в Приюта за временно настаняване за бездомни хора във Варна. Заради ниските температури екип на приюта снощи е обиколил възлови места в града. Хората от улиците са настанени на топло, само една жена е отказала и е останала навън. Това обобщи за Радио Варна и предаването "Новият ден" директорът на институцията Марко Марков.
Всички места в приюта са заети, но хора в нужда не се връщат, особено в зимните месеци. Стараем се навън да няма останал бедстващ човек в студеното, обобщи Марков. Сигнали се подават на 112, припомни той.
Тревожна е тенденцията все повече млади хора да бъдат настанявани в приюта. Те лежат по цял ден тук, защото нищо не се плаща. Предлагаме да им намерим работа, но повечето от тях отказват, коментира още директорът на Приюта за временно настаняване за бездомни хора във Варна. С него разговаря Мартин Николов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:44 Слави Ангелов за Петрохан: Освен будисти тези хора са били и доста тежко въоръжени (видео)
- 19:35 Military Watch Magazine: Москва се насочва към модернизация на ядрената си триада
- 19:27 Влизат в сила нови правила за достъп до територията на Великобритания
- 19:20 Здравният министър подозира разхищаване на обществен ресурс при скрининга на две ракови заболявания
- 19:14 Над 12 500 тона имитиращи продукти са продадени у нас през изминалата година
- 19:07 19FortyFive: Най-страшният кошмар за САЩ - руско-китайски проект за стелт бомбардировач
- 18:59 The Telegraph: Западът тайно признава, че изпращане на войски в Украйна изисква съгласието на Русия
- 18:52 ГДГП: „Гранична полиция“ не е възлагала ангажименти и правомощия на НАКЗТ