Варна<+> 27.02.2024 15:49 Снимка: ДНЕС+
Във Варна търсят терен за високотехнологично производство за съхранение на енергия
Варна може да приеме знакова инвестиция в областта на високите технологии. Това стана ясно по време на работна среща на кмета Благомир Коцев с министъра на иновациите и растежа Милена Стойчева.
По време на посещението на министър Стойчева в Република Хърватия голяма международна компания е заявила интерес за сключване на споразумение и по-нататъшни преговори за изграждане на фабрика за батерии от ново поколение. Високотехнологичното производство е изцяло екологично, не предвижда депониране на опасни отпадъци и ще привлече сериозни инвестиции в града, стана ясно по време на срещата. Предимствата на Варна са пристанищата и човешкият потенциал, подчерта кметът Благомир Коцев.
Той лично се ангажира да продължи комуникацията с потенциалния инвеститор, а ръководството на Общината – да проучи всички възможности за предоставяне на терен за производствените мощности.
Кметът Благомир Коцев и министър Стойчева присъстваха на откриването на най-голямата лаборатория за космически изследвания в България в сградата на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Зала „Азимов“ разполага с 50 работни места, където на английски ще се обучават кадри за космическата индустрия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 16:57 Митничари проверяват санкциониран от ЕС руски кораб, акостирал в шведски води заради повреда
- 16:47 Шефката на разузнаването на САЩ: Дълбоката държава пречи на мира, иска да ни вкара във война с Русия
- 16:36 Хуманоиден робот раздава пуканки: "Тесла" показа "Оптимус" в Берлин
- 16:25 Италианската полиция арестува 384 души и конфискува 1,4 тона наркотици
- 16:15 Мъжът, когото жените обожават
- 16:04 Георг Георгиев: Радев има различна визия за външната политика на страната
- 15:53 Джошуа хвърли ръкавицата към Фюри след победата над Пол
- 15:40 Десет убити и още десет ранени при стрелба край Йоханесбург