Варна<+> 22.09.2020 15:45 Снимка: ДНЕС+
Варна се включва в Европейския ден без автомобили
Помните ли времето, в което децата играеха навън, необезпокоявани от автомобилното движение. Улисани в сякаш архаичните днес игри " Народна топка" и "Ластик". И времето, в което родители и семейства се радваха на приятно " откраднатото" време за разходка в Приморския парк. Днес всичко е движение, но като че ли забравихме да ползваме краката и директно сядаме в колата.
Децата са затворени в малка кутия, наречена телефон, а ние, родителите всекидневно въртим волана. Как се променя животът за нас - от екстра, автомобилът се превърна в необходимост, а за природата - в един от най - големите замърсители. Всяка година Европейската седмица на мобилността, и в частност " Денят без автомобили", ни напомня, че може и да сме модерни без лъскавите коли.
Днес Европа призовава да вървим пеша, да караме велосипед и поне за ден да се погрижим за здравето ни и за природата. Алтернативата са велосипедите, а предимствата: по - евтина поддръжка, по - малко задръствания и най - вече по - здравословно!
Антония Димитрова
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 15:31 Тръмп прекара Бъдни вечер, разговаряйки по телефона с американски деца за коледните им желания
- 15:20 Шест дълги уикенда ще има през 2026 г. Най-малко ще работим през май, най-много през юли
- 15:07 От НАТО до Азия: защо колективната сигурност буксува
- 14:53 В Арканзас на Бъдни вечер падна джакпот на стойност 1,8 милиарда долара
- 14:40 Вучич обяви България, Хърватия и Албания за "исторически врагове"
- 14:28 Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" е включен отново в електроенергийната система
- 14:23 Снежна блокада по пътищата: Инциденти и големи задръствания
- 14:17 Все още няма подписан договор за зимното поддържане на "Младост" и "Приморски" във Варна