Варна<+> 17.11.2025 15:18 Снимка: ДНЕС+
Трима пияни и двама дрогирани заловени във Варна през уикенда
През отминалите почивни дни служители на Трето и Четвърто РУ са задържали трима мъже, двама – жители на Варна, а третият – на с. Рудник. Направените проверки са установили, че те са се качили зад волана на управляваните от тях леки автомобили след употреба на алкохол. По случаите са образувани бързи производства, съобщи Светла Златева – говорител на структурите на МВР – Варна.
Други трима, на възраст между 35 и 40 г. пък, се оказали с наркотични вещества в кръвта. Установени са по време на проверки, извършени от полицаите от Четвърто РУ и РУ Девня. Нарушителите са задържани за срок до 24 часа, като по случаите са образувани досъдебни производства.
Досъдебно производство по чл. 345, ал. 1 от НК са образували полицаите от Първо РУ срещу 31-годишен варненец. В събота, мъжът, който вече е известен на органите на реда, е спрян за рутинна проверка и патрулите установили, че автомобилът, който управлявал, е с поставени регистрационни табели за друго превозно средство. Случаят е докладван на прокуратурата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 17:14 Марта Кос: Албания е пример за трансформиращата сила на евроинтеграцията
- 17:07 Икономист: Инвестициите на Тръмп в технологичната индустрия могат да сринат цялата икономика
- 16:58 Съпругът на Алена: Зарази се с COVID, влоши се за часове и си отиде
- 16:51 Потребителската кошница поскъпва до 101 лв.
- 16:46 Течението Гълфстрийм може да се срине до 2060 г.
- 16:42 Богдана Карадочева за скандала с Васил Найденов: Много ми липсва, че не се чуваме и не си говорим.
- 16:35 Сиярто: Миграционната политика на Брюксел е самоубийствена и влошава сигурността в Европа
- 16:27 Великобритания с радикална реформа за ограничаване на мигрантите