Третият пол - естествено състояние, или отклонение?
Варна<+> 11.07.2018 13:37
Понятието „третият пол” все повече навлиза в живота ни, но за да решим дали да го примем или не, първо трябва да има сериозни научни изследвания, смята психиатърът от болница „Св. Марина” проф. д-р Христо Кожухаров. При някакъв вид отклонение е редно да се установи какъв пол иска да бъде съответният човек и като какъв се възприема.
Причините за сексуалните девиации могат да се търсят в детството, но не винаги наяве излизат такива, подчерта психиатърът. Според него на такива хора трябва да се окаже специализирана помощ, за да открият своята сексуалност. Според проф. Кожухаров, не е редно на децата да се дава правото сами да определят пола си.
При сексуалните разстройства от една страна можем да говорим за биологичен проблем. Има хора, които още с раждането си и в последствие в развитието си чувстват в себе си друга ориентация, обясни проф. д-р Риналдо Шишков – психотерапевт в болница „Св. Марина”.
Нашите инстинкти са свързани с продължаване на рода. Когато половото поведение е обратно на естественото, това не се приема за норма, посочи специалистът. По негови думи, причините за сексуалните девиации трябва да се търсят назад в преживяното. За някои пък те са по-успешният вариант на социален живот.
Хората с различна сексуалност имат право да искат да бъдат приети като равностойни и равнопоставени, смята проф. Шишков.
Според личното мнение на д-р Шишков, израстването и възпитаването на дете в гей двойка не би му се отразило в положителна посока. Въпросът има морален, социален и политически характер, добави психиатърът. /dariknews.bg
Причините за сексуалните девиации могат да се търсят в детството, но не винаги наяве излизат такива, подчерта психиатърът. Според него на такива хора трябва да се окаже специализирана помощ, за да открият своята сексуалност. Според проф. Кожухаров, не е редно на децата да се дава правото сами да определят пола си.
При сексуалните разстройства от една страна можем да говорим за биологичен проблем. Има хора, които още с раждането си и в последствие в развитието си чувстват в себе си друга ориентация, обясни проф. д-р Риналдо Шишков – психотерапевт в болница „Св. Марина”.
Нашите инстинкти са свързани с продължаване на рода. Когато половото поведение е обратно на естественото, това не се приема за норма, посочи специалистът. По негови думи, причините за сексуалните девиации трябва да се търсят назад в преживяното. За някои пък те са по-успешният вариант на социален живот.
Хората с различна сексуалност имат право да искат да бъдат приети като равностойни и равнопоставени, смята проф. Шишков.
Според личното мнение на д-р Шишков, израстването и възпитаването на дете в гей двойка не би му се отразило в положителна посока. Въпросът има морален, социален и политически характер, добави психиатърът. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:55 МААЕ: Споразумението между САЩ и Иран осигурява достъп до ядрените обекти на Техеран
- 12:47 Аркади Шарков: Около 80% от доплащането в системата на здравеопазването е за лекарства
- 12:39 ПБ: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, скриха сметките в чекмеджетата
- 12:31 ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- 12:23 Шампионът Карлос Насар също става посланик на туризма ни
- 12:15 МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
- 11:59 Полицаи от Германия, Полша и Румъния ще контролират шофьорите по Черноморието
- 11:52 Турски тираджия се опита да влезе у нас с бойно оръжие за цяла рота